Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 12 ноября 2024
23:16

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Натхнення рідкісний птах

|«« «« »» »»|

Напевно, раніше, ніж ця стаття з'явиться на сторінках всеукраїнської газети «Література та життя», звістка про «Редкую птицу» – саме так називався літературно-музичний фестиваль в Дніпропетровську – рознесеться по різних куточках країни і за її межі.

На початку року Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (ДОО ВТС КЛУ) виступила з ініціативою проведення фестивалю літературних альманахів, який замислювався як всеукраїнський, та коли заявки на участь подали літератори з Росії, Білорусі, Молдови і Ізраїлю, вилився в міжнародний.

На сайті фестивалю, який був розроблений одним із членів оргкомітету Сергієм Куліковим, були викладені Положення про конкурси – і посипалися спочатку питання, а потім стали поступати заявки на участь у Фестивалі. Творчий форум, ідея якого народилася у члена ДОО ВТС КЛУ Світлани Поливоди, був першим досвідом проведення подібних заходів не лише для організаторів, але і практично для всього літературного простору.

Дев’ять альманахів із Канева, Києва, Дніпропетровська, Харкова, Хмельницького, Кіровограда, Севастополя стали учасниками фестивалю. Автори творів, які друкувалися в них, представили свої роботи в 3-х номінаціях: проза, поезія, літературна критика.

Особливістю, що додала задуманому проекту «родзинку», було те, що у ньому брали участь і музичні творчі роботи у номінаціях: музика, текст пісні, виконання. Дніпропетровські композитори, члени Національної спілки композиторів України і Асоціації композиторів Всеукраїнського Національної музичної спілки Н. Тарасова, Л. Бігєєва і В. Фалькова працювали у журі, яке розглядало дані заявки.

А до складу журі літературних конкурсів, яке очолив голова ВТС «Конгрес літераторів України» Дмитро Васильович Стус (Київ), увійшли члени НСПУ С. К. Шовковий (Харків), О. Г. Ратнер (Дніпропетровськ), А. М. Шкляр (Дніпропетровськ), В.М. Гутковський (Київ), В. Ю. Пучков (Миколаїв).

Зі 103 заявок, які було подано у заочному турі, журі фестивалю відібрало 67 ( окремі автори брали участь в декількох номінаціях), які увійшли до лонг-листа і заробили право на участь в очному турі. Усі 9 заявлених альманахів приймали участь в конкурсі в декількох номінаціях.

До Дніпропетровська з'їхалися більш ніж 70 літераторів з Росії, Білорусі, Ізраїлю та 14 областей України. І ось 25-го жовтня в затишній залі Російського центру Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія відбулося урочисте відкриття міжнародного фестивалю літературних альманахів «Редкая птица».

Приємно відзначити, що Департамент культури, туризму, національностей та релігії Дніпропетровської облдержадміністрації підтримав почин дніпропетровських «конгресменів» і надав значну допомогу в проведенні фестивалю. А його керівники на чолі з директором департаменту Наталією Геннадіївною Першиною відкривали фестиваль і вітали його учасників. І на відкритті, і на закритті фестивалю звучав гімн, написаний композитором Валентиною Фальковою на вірші Людмили Некрасовської.

Форум літераторів, який почався офіційно та урочисто, набував риси своєрідної творчої лабораторії, в якій учасники, хвилюючись, але відчуваючи доброзичливість і привітність організаторів, показували свої досягнення.

Кожен з альманахів – усі вони були представлені на виставці-стенді – презентувався його головним редактором або членом редколегії. І кожна презентація була не схожа на іншу: хтось відзначав представлені в альманасі країни і області України, хтось читав твори найбільш активних і цікавих авторів видання, хтось підкреслював особливості зовнішнього і внутрішнього дизайну. Члени журі слухали уважно, оскільки важливим було все: адже альманахи виявляли лице і душу того або іншого куточка України.

Літератори приїхали на фестиваль, звичайно ж, не з порожніми руками – поети і прозаїки привезли свої книги. На столах перед входом у «Російський центр» експонувалися творчі «звіти» авторів, до експозиції раз у раз підходили письменники, перегортали сторінки збірок, купували, брали на обмін і в дарунок друзям, з якими тут зустрілися або познайомилися. Майже всі учасники подарували свої книги фонду обласної бібліотеки.

Після закінчення першого дня фестивалю деякі літератори відправилися на прогулянку по місту, тим паче, що Дніпропетровськ в різноколірному осінньому убранні зустрів гостей теплою погодою. Самим насиченим днем став другий день фестивалю: 26 жовтня проходили конкурси поетів, прозаїків, літературних критиків альманахів, композиторів і виконавців пісень.

Дніпропетровці-організатори потурбувалися про проживання та харчування приїжджих з інших міст і країн, постаралися побудувати день так, щоби гості мали можливість спокійно поїсти, поспілкуватися один з одним, як мовиться, у кулуарах. На одній із перерв було організовано кофе-брейк.

Цього вечора і журі, і організатори, і члени рахункової комісії, які підраховували результати конкурсу глядацьких симпатій, працювали допізна.

Настав третій, завершальний день фестивалю, присвячений підведенню підсумків і нагородженню переможців грамотами та призами. Організатори потурбувалися про те, щоб не лише переможці, але і ті учасники фестивалю, котрі не стали звитяжцями, отримали пам’ятні дипломи. У програмі цього дня були і майстер-класи для авторів і редакторів літературних альманахів, які провели А.Шкляр та С.Шовковий. Голова журі Д. В. Стус приділив час тому, щоб зорієнтувати редакторів альманахів в плані тенденцій, загальних вимог до рівня подібних видань.

Гран-прі фестивалю у головному конкурсі отримав альманах «Форум», орган Дніпропетровської обласної організації Конгресу. Йому ж учасники фестивалю віддали пальму першості в конкурсі глядацьких симпатій.

У номінації «Літературний рівень» відзначено альманах «Харківський міст» (Харків). У номінаціях «Представлені в альманасі області і країни» – «Скіфія» (Канів), «Представлені в альманаху мови» – «Сміється пелюстками літо» (Київ), «Дизайн альманаху» – «Собори наших душ» і «Беріг поезії» (Дніпропетровськ), «Інформаційний супровід альманаху» – «Медобори» (Хмельницький) і «Літературна Кіровоградщина» (Кіровоград). Диплом учасника фестивалю отримав альманах «Артистична бухта» (Севастополь).

Підсумки конкурсу авторів альманахів

У номінації "Поезія":

  • перше місце – Леонід Борозенцев (Вінниця),
  • друге місце – Маргарита Мислякова (Запоріжжя),
  • третє місце – Ірина Іванченко (Київ).

Приз глядацьких симпатій отримав Олександр Морозов (Дебальцево)

У номінації "Проза":

  • перше місце – Юрій Гашинов (Дніпропетровськ),
  • друге місце – Олександр Кутняк (Дніпропетровськ),
  • третє місце – Олена Хейфець (Дніпропетровськ).

Приз глядацьких симпатій поділили Олена Хейфець (Дніпропетровськ) та Людмила Елісєєва (Харків).

Заохочувальні призи отримали поет Марина Старчевська (м. Рішон ле-Лецион, Ізраїль) і прозаїк Віра Тріфонова (Мінськ, Білорусь).

У конкурсі авторів літературної критики місця розподілилися таким чином:

  • перше місце – Світлана Скорік (Запоріжжя),
  • друге місце – Людмила Елісєєва (Харків),
  • третє місце – Світлана Поливода (Дніпропетровськ).

Приз глядацьких симпатій отримала Світлана Скорік (Запоріжжя).

Конкурс пісень

У номінації "Текст пісні":

  • перше місце – Олександра Кравченко (Девіль) (Дніпропетровськ),
  • друге місце – Олександр Кутняк (Дніпропетровськ),
  • третє місце – Віталій Синьоокий (с. Лошкарьовка Нікопольського р-ну Дніпропетровської області).

Приз глядацьких симпатій отримав Ігор Годенков (Київ).

У номінації "Музика":

  • перше місце отримала Олена Ломакина ( пгт Черкаське),
  • друге місце – Олена Швець-Васіна (Дніпропетровськ),
  • третє місце поділили композитори Дніпропетровська Галина Логвінова та Владлен Стефанов.

Приз глядацьких симпатій отримала Олена Швець-Васіна (Дніпропетровськ).

У номінації "Виконання пісні":

  • перше місце – Микола Постолака (Дніпропетровськ),
  • друге місце – Андрій Новосартов (Дніпропетровськ).

Приз глядацьких симпатій – Олена Швець-Васіна (Дніпропетровськ).

По завершенні фестивалю відбувся концерт дипломантів. Потім учасники фотографувалися, обмінювалися книгами і адресами та щиро дякували організаторів. А ті, ще не відійшовши від напруги, численного клопоту і переживань, й самі дивувалися: як їм, усього вісьмом, вдалося реалізувати цей проект!

Але головним результатом, досягненням, відмінністю фестивалю – назвіть, як схочете – було те, що літератори, які з'їхалися до Дніпропетровська, відчули особливу атмосферу тепла, турботи, щирого спілкування, творчої свободи. Вони відкрили для себе нові імена, зустрілися зі своїми літературними друзями, пораділи успіхам один одного. Про це говорили багато учасників нашого першого у своєму роді творчого форуму, висловивши надію на те, що фестиваль матиме продовження.

Усі присутні одностайно виявили побажання звернутися з вдячним листом на адресу Дніпропетровської облдержадміністрації, яка надала відчутну допомогу дніпропетровському осередку Конгресу літераторів України задля того, аби цей форум відбувся.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі виходять на лінію перші сім трамвайних вагонів з Лейпцига (28)

•  Перемога Трампа в США: чого очікувати Україні і Дніпру (опитування) (17)

•  Якщо уряд забере у Дніпра 3,3 млрд грн, місто втратить можливість відновлювати будинки і школи після обстрілів рф (10)

•  Колекціонують сміття та нападають на сусідів: у Дніпрі мати з сином тримають у страху весь під’їзд (9)

•  У Дніпрі від 7 листопада стартує другий етап ремонту трамвайного переїзду на перехресті просп. Лесі Українки та бульв. Батальйону Дніпро. Як ходитиме транспорт (8)

•  Чи всі мешканці забезпечені теплопостачанням? (7)

•  На житловому масиві Перемога демонтують відомий ринок «Кодак» (6)

•  Сморід та купи непотребу поруч із баками: мешканці Дніпра скаржаться на проблеми зі сміттям (5)

•  У Кам’янському посадовиця коледжу брала по 1000 доларів зі вступників (5)

•  З 6 листопада припиняється рух транспорту на вул. Вітчизняна (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
69
сиріт з Дніпропетровщини отримали кошти на придбання власного житла у 2022 р.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте