|«« | «« | »» | »»| |
Через таку погоду, що є характерною для середини березня, відбуватиметься подальше послаблення та руйнування льодового покриву з підвищенням рівня води на річках. А на окремих ділянках річок можливе формування заторів і льоду з різким коливанням рівнів води, а також вихід води на заплаву та поступове її затоплення. Це може відбуватися на річках країни, окрім річок Криму, Закарпаття і української ділянки Дунаю.
«Робота систем життєзабезпечення збережена – в будинки українців безперебійно подається тепло, газ, електрика і вода. Рятувальники забезпечують оперативне реагування і надають допомогу людям. Це необхідно зберегти за будь-яких умовах. Особливо це стосується тих регіонів, в яких голови облдержадміністрацій подали у відставку. При доповіді представники цих регіонів детально повідомте як організована у вас робота. Я дякую комунальникам, рятувальникам, енергетикам, працівникам дорожніх служб за ефективну роботу в цей складний час. Упевнений, що стратегічні напрямки модернізації ЖКГ, які ми заклали, будуть незмінні. Це стосується підвищення якості комунальних послуг за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій, зниження споживання енергоресурсів та забезпечення контролю над їх використанням шляхом встановлення лічильників, впровадження сучасних SMART-технологій в ЖКГ, залучення коштів міжнародних фінансових організацій на подальшу модернізацію галузі», - сказав в.о. Віце-прем’єр-міністра, голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул під час планової селекторної наради.
Під час селектору керівники міністерств, відомств та регіонів доповіли про вжиті заходи для стабільного функціонування систем життєзабезпечення та вжиття противопаводкових дій.
На сьогоднішній день за інформацією диспетчерської служби Мінрегіону працюють всі 24685 котелень. Тривають ремонтні роботи з відновлення теплопостачання школи та житлового будинку в Києві. У всі інші житлові будинки (174399) та об'єкти соціальної сфери (39701) країни тепло подається безперебійно. Станом на 8:00 24 лютого в системах водопостачання та водовідведення, газо- та електропостачання позаштатні ситуації відсутні.
Підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій протягом доби для проведення заходів з попередження надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж та інших рятувальних заходів здійснили майже тисячу виїздів. У результаті врятовано 16 людей, 49 будівель та 6 одиниць автотракторної техніки.
Станом на 7:00 24 лютого триває ліквідація пожежі, що виникла 23 лютого о 09:05 на території шахти «Бутівська» ДП «Макіїввугілля» у м. Макіївка на горизонті 987 м через загоряння метану. До ліквідації пожежі залучено 8 відділень Державної воєнізованої гірничо-рятувальної служби Міненерговугілля. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області. На момент загоряння метану в шахті перебувало 243 людини, на аварійній ділянці – 64. Завдяки своєчасному оповіщенню всі гірники своєчасно покинули шахту. В результаті, загиблих і постраждалих немає. Наразі в шахті вентилятор головного провітрювання працює у нормальному режимі. Електропостачання аварійної дільниці відключене. Підземна дегазація шахти працює у штатному режимі. «Роботу шахти призупинено. Ситуація під жорстким контролем Державної комісії з надзвичайних ситуацій», - сказав Олександр Вілкул.
Він також зазначив, що забезпечується безперебійна робота транспортного комплексу та об’єктів поштового зв’язку. Усі транспортні об’єкти функціонують без порушень. Аеропорти та морські торговельні порти працюють у штатному режимі. Відкриті для руху суден Керч-Єнікальський, Бузько-Дніпровсько-Лиманський та Херсонський морський канали. Через туман закритий канал гирло «Бистре». Доставка пошти здійснюється вчасно. Дорожники виконують роботи з аварійного ямкового ремонту автошляхів.
Упродовж останніх днів лише на залізниці трапилася одна аварійна ситуація. Зокрема, 21 лютого поблизу станції Боярка відбулося зіткнення електропоїзда сполученням Київ-Фастів із вантажівкою марки ЗІЛ-157. Автомобіль покинули поперек залізничної колії по ходу руху електропоїзда.
Машиніст застосував екстрене гальмування, однак зіткнення уникнути не вдалося. З рейок зійшли два вагони електропоїзда та сталося загоряння автомобіля. Полум'я самостійно загасила локомотивна бригада. Пасажирів у вагонах, що зійшли з рейок, не було.
Утім через зіткнення було пошкоджено пристрої сигналізації та зв’язку, колії, три електроопори та контактну мережу. На час відновлювальних робіт рух поїздів цією ділянкою здійснювався по одній колії.
Загалом за минулі вихідні виявлено понад 15 випадків незаконних втручань сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту, що зумовило значні затримки в русі поїздів. Постраждалих немає. Віце-прем'єр Олександр Вілкул поставив завдання всім службам продовжити працювати в посиленому цілодобовому режимі.
Для протидії паводкам Держводагентство, ДСНС, Міненерговугілля та Укравтодор повинні проводити щоденний моніторинг ситуації на водних об’єктах, гідротехнічних спорудах, а також на штучних транспортних спорудах, зокрема, мостах», - сказав голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Минулого року Уряду, враховуючи рекордну за 100 років кількість опадів, вдалося безпечно пропустили «велику воду» і не допустити масштабного підтоплення територій. Це стало можливим завдяки превентивним заходам, передислокації сил і техніки у небезпечні райони та ефективній координації, у тому числі зі штабами інших країн. При цьому вся придунайська територія Європи була затоплена. «Цього року все має бути забезпечено також ефективно при будь-яких обставинах», - сказав Віце-прем’єр-міністр.
Також Олександр Вілкул поставив завдання головам облдержадміністрацій тримати на персональному контролі функціонування зливової каналізації та дренажних систем, щоб не допустити підтоплень населених пунктів. «У регіонах мають бути визначені території та підприємства, які можуть бути підтоплені. На таких об’єктах необхідно організувати цілодобове чергування аварійних бригад. Крім того, мають бути сформовані резерви паливно-мастильних матеріалів для роботи спеціальної техніки в період паводку. У разі необхідності Уряд надаватиме допомогу регіонам», - сказав Олександр Вілкул.
Як доповів Віце-прем’єру Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, для протидії паводкам за завданням Уряду у посиленій готовності перебуває Міжвідомче угрупування сил чисельністю понад 37 тисяч чоловік особового складу і 10 тисяч одиниць техніки.
Ці сили розподілено по всіх 9 районах оперативного реагування: Східному, Поліському, Центральному, Дніпровському, Волинському, Подільському, Карпатському, Таврійському та Кримському. Усі вони охоплюють 27 регіонів країни.
«По кожному району оперативного реагування уточнено зони можливих підтоплень і перелік об’єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики та вживаються попереджувальні заходи для їх сталого функціонування під час повені.
Також для недопущення заторів на річках під час льодоходу приведено в готовність 34 піротехнічні групи, до складу яких входять 500 рятувальників та 150 одиниць техніки», - доповів Михайло Болотських.
Олександр Вілкул також поставив завдання цілодобово відстежуватись рівень води у водосховищах країни. Зокрема, за інформацією Держводагентства, рівень води на річках України не перевищує допустимих показників. Незначне підвищення рівня води зафіксовано лише на Дністрі (Львівська обл.), а також у Закарпатті на Латориці.
Віце-прем’єр наказав Укравтодору щоденно моніторити ситуацію з пропуском льодоходу та весняної повені, в першу чергу, біля мостів, вздовж доріг по водовідведенню, роботі водоперепускних труб.
Голова Укравтодору Євген Прусенко доповів: «За завданням Уряду Укравтодором за результатами обстеження було проведено профілактичний ремонт штучних споруд. Зокрема, проведені укріплювальні роботи підмостового русла в обсязі майже 9 тис. м2 та відремонтовано 136 опор мостів. Ситуація під контролем». Крім того, за його словами, для організації пропуску льодоходу та повені Укравтодор заготовив необхідні будівельні матеріали (каміння – 23,1 тис.м3, лісоматеріали – 658 м3, трос – 14,8 тис. м, мішки – 38,8 тис. од) та близько 11,5 тис інструментів.
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех доповів Олександру Вілкулу, що на всіх об’єктах та системах інженерної інфраструктури проведені необхідні превентивні противопаводкові заходи. «Наразі ведеться постійний моніторинг ситуації та підтримується належний рівень готовності до реагування», - доповів Сергій Чех.
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
Разве это нормально? Разве это ЗАКОННО? Ответить | С цитатой