Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 24 декабря 2024
01:42

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На питання читачів «Зорі» відповіла заступник директора департаменту соцзахисту населення ОДА

На питання читачів «Зорі» відповіла заступник директора департаменту соцзахисту населення ОДА
Складна економічна ситуація в Україні, змушує все більше громадян звертатися до органів соціального захисту населення за підтримкою. Якщо в липні 2013 р. житлову субсидію отримували 18 тисяч жителів Дніпропетровщини, то в цьому — 23 тисячі. Саме право на субсидію і компенсацію, зміни у виплаті соціальної допомоги сім’ям з дітьми стали головною темою традиційної прямої телефонної лінії для читачів «Зорі» із заступником директора департаменту соціального захисту населення ї облдержадміністрації Валентиною Сливною.

— Доброго дня, Валентино Олексіївно! Тамара Михайлівна з Дніпропетровська турбує. Поясніть, чим компенсація відрізняється від субсидії?

— Компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги — це новий вид адресної державної безготівкової допомоги на оплату комунальних послуг, який запроваджується з метою посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на послуги газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 №83, яка набула чинності з 01 липня 2014 року.

Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються всі особи, які зареєстровані в житловому приміщенні.

Компенсація відрізняється від субсидії тим, що субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, а компенсація, після визначення права сім’ї по доходах, нараховується на зареєстрованих в будинку (квартирі) громадян.

З 1 січня 2014 року встановлені такі прожиткові мінімуми: для дітей віком до 6 років — 1032 грн.; для дітей від 6 до 18 років — 1286 грн.; для працездатних осіб — 1218 грн.; для осіб, які втратили працездатність, — 949 гривень. Наприклад: сім’я з чотирьох осіб — чоловік, дружина, одна дитина 6 років, друга — від 6 до 18 років. Заробітна плата чоловіка та дружини становить 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім’ї — 4764 грн. (1218 грн. х 2 особи +1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім’ї менший за прожитковий мінімум для сім’ї. Сім’я має право на компенсацію.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати сім’ї за послуги газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Сім’ї, які не отримають субсидію, оскільки їх розмір плати за послуги не перевищуватиме 10 або 15 відсотків доходів, отримають право на призначення компенсації у розмірі 100 відсотків збільшення плати за послуги в межах норм споживання, якщо матимуть на неї право по доходах. Поясню на прикладі. Сім’я з чотирьох осіб у складі двох дорослих та двох дітей проживає у двокімнатній квартирі площею 47 кв. метра багатоквартирного будинку з централізованим опаленням і газовою колонкою. Середньомісячний дохід сім’ї 3700 грн. на місяць. Розмір платежу за житлово-комунальні послуги до підвищення цін і тарифів становив 350 грн. на місяць. Розмір обов’язкової плати сім’ї становить 370 грн. на місяць (10% від доходу, оскільки до складу сім’ї входять діти і дохід на особу менший від прожиткового мінімуму). Така сім’я не одержує житлову субсидію, оскільки розмір її платежу з урахуванням пільг не перевищує 10% доходу. З урахуванням підвищеннятарифів на теплову енергію і на природний газ для приготування їжі і підігрів води платіж сім’ї становитиме 450 грн. на місяць.

Оскільки середньомісячний дохід сім’ї не зміниться, вона отримає субсидію в розмірі 80 грн на місяць (450 грн — 370 грн), а також компенсацію у розмірі 20 грн на місяць (370 грн. розмір платежу з урахуванням субсидії — 350 грн. розмір платежу до підвищення тарифів).

—Я Валентина Василенко з Синельниківського району. Чи булі такі випадки, коли народжують дітей, аби отримувати гроші від держави, а про дітей не дбають?

—Так, випадки, коли грошову допомогу від держави на дітей батьки використовували не за призначенням в області є, але в державних установах соцзахисту є соціальні інспектори, які перевіряють факти нецільового або неефективного використання коштів і, якщо допомога використовується не за призначенням, управління праці та соціального захисту населення приймає рішення про її припинення.

— Мене звуть Галина Петрівна. Маю статус «дитина війни». Чула, що скасували для нас пільги на оплату комунальних послуг.

— Ні, пільги не скасовано, у державному бюджеті на цей рік передбачені кошти на фінансування пільг дітям війни. Нагадаю, що це 25% на комунальні послуги в межах норм споживання.

—Проживаю разом з батьком-інвалідом війни І групи. Чи можу я оформити допомогу по догляду за ним?

— Так, безумовно. Для цього лікар повинен надати вам довідки про те, що ваш батько потребує постійного догляду, а ви за станом здоров’я можете за ним доглядати. З довідками зверніться до управління соцзахисту за місцем реєстрації. Розмір допомоги становитиме 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб відповідного статусу, тобто працездатних чи непрацездатних (на цей час це — 182,70 грн та 142,35 грн відповідно).

— Мешкаю з сином у приватному будинку. Він, афганець, має право на пільги. Але не працює. Я пенсіонерка. Чи можемо отримати субсидію?

— Якщо син перебуває на обліку в центрі зайнятості, можна розглянути право на субсидію, якщо ні — на компенсацію. Вам треба звернутися до районного управління праці і соцзахисту, щоб фахівці зробили розрахунок — чи є у вас право на компенсацію. Середньомісячний дохід вашої сім’ї складається з вашій пенсії та враховуватиметься дохід у розмірі 1218 грн. для непрацюючої працездатної особи, якщо син не має офіційних доходів.

— Я Ольга Леонтіївна Олійник з Тернівки. У мене статус «дитина війни». У квартирі, крім мене, зареєстрована дочка, але тут не живе. Як я повинна сплачувати за воду?

— За наявності в квартирі лічильника, його показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги надаються споживачам на частину, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище встановлених норм споживання.

Таким чином, якщо у квартирі зареєстровані двоє мешканців, один з яких є пільговиком – “дитина війни”, показання лічильника діляться навпіл і оплачуються: одна половина зі знижкою 25 відсотків, а друга – без знижки.

— Турбує Людмила з Дніпропетровська. Маю дочку, яка навчається на бюджеті у вузі. Другій дитині — 9 місяців. Чоловіка не маю. На що я можу розраховувати, у зв’язку зі змінами у виплатах на дітей?

— З метою оптимізації соціальних виплат 27 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким передбачено об’єднання допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено з 1 липня 2014 року розмір допомоги при народженні дитини 41280 гривень, незалежно від кількості народжених дітей.

Виплата допомоги при народженні дитини буде здійснюватись таким чином:

  • на дітей, народжених до 30 червня 2014 року, сім’ї отримуватимуть допомогу в розмірі, встановленому на дату народження дитини (на першу дитину — 30960,0 грн., на другу дитину — 61920,0 грн., на третю і наступних дітей — 123 840,0 грн.), тобто зміни з 1.07.2014 року цієї категорії дітей не торкнуться;
  • на дітей, народжених після 1 липня 2014 року, сім’ї отримуватимуть допомогу при народженні у розмірі 41280,0 грн., незалежно від кількості народжених дітей (одноразово у розмірі 10320,0 гривень, а щомісячна виплата допомоги становить по 860,0 гривень упродовж 36 місяців).

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припинена, але для сімей, яким призначено допомогу при народженні першої дитини (народженої до 30 червня 2014 року), яким одноразова на народження дитини виплачується 24 місяці, то наступні 12 місяців, тобто до виповнення дитині 3-х років (якщо в цей період не народиться друга дитина), буде виплачуватися допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130,0 грн щомісячно.

Тобто ви з 1 липня не отримуватиме 130 гривень по догляду за дитиною. Але ви малозабезпечена родина, тому раджу звернутися до управління праці і соцзахисту за місцем проживання, аби фахівці визначили, чи є у вас право на соціальну допомогу як у малозабезпеченої родини.

—Телефонує Сергій з Павлоградського району. Маю мінімальну зарплату. Дитині півтора року. Чому нам припинили виплату 130 гривень на дитину?

Ці виплати поновляться, коли дитині виповниться два роки, на наступні 12 місяців. Якщо Ваш сукупний сімейний дохід становить 2 тисячі, то, на жаль, права на державну допомогу, як малозабезпечена родина, Ви також не маєте, оскільки середньомісячний сукупний дохід сім’ї перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Довідка: рівень забезпечення прожиткового мінімуму з січня 2014 року становить:

  • для працездатних осіб – 255,78 грн,
  • для дітей віком до 6 років – 877,20 грн,
  • для кожної дитини, яка виховується в малозабезпеченій сім’ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10 відсотків.

Отже, рівень забезпечення прожиткового мінімуму для Вашої сім’ї складає – 1 476,48 грн. (255,78 грн. – для Вас + 255,78 грн – для дружини + 964,92 грн. – для дитини до 6 років). При доході Вашої сім’ї в 2 тисячі права на цей вид допомоги не має, оскільки рівень прожиткового мінімуму склав 1476,48 грн.

— Я Тетяна, телефоную з Дніпропетровська. Мешкаю з донькою в квартирі, власник її моя мати, але вона тут не живе. Дочка вступила до вузу на комерційній основі, за навчання сплачую я. Чи можу я оформити субсидію?

— Вам треба звернутися до управління праці та соціального захисту населення, але у вашому випадку питання може бути винесене на розгляд комісії.

— Чи надається субсидія родині, якщо вона має два житлових приміщення у власності?

— Субсидія надається власникові житла. Якщо два житлових приміщення, то враховується спільна площа квартир чи будинків — якщо вона не перевищує встановлену норму, то на одне житло можна оформити субсидію. При призначені житлової субсидії норма користування житлом становить 21 кв. метр на кожного зареєстрованого та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю. Наприклад: у власності сім’ї, яка складається з 4-х осіб, є однокімнатні квартира, площею 38 кв. метра, та будинок, загальною площею 52 кв. метра, тобто загальна площа становить 90 кв. метрів. Норма володіння (користування) загальної площею житла для цієї сім’ї становить 21 кв. метр * 4 особи + 10,5 кв. метра = 94,5 кв. метра. Таким чином сім’я має право на призначення житлової субсидії на загальних підставах.

— Я Тамара Миколаївна з Дніпропетровська. Син у Радянській Армії загинув. Усі ці роки я користувалася талонами на пільговий проїзд у міжміському транспорті. Але останнім часом нікуди не їздила. Чи збереглася ця пільга зараз?

— Так, талони видають в управлінні соцзахисту за місцем реєстрації, дійсні вони 6 років.

— Якщо власник квартири дочка, чи маю право на пільги, як «дитина війни», якщо прописаний в її квартирі?

— Так, ви маєте право на пільги по оплаті своєї частки комунальних послуг.

Додатково хочу проінформувати пенсіонерів або отримувачів державної допомоги, які переїхали на тимчасове місце проживання із Донецької та Луганської області.

Їм необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду або управління праці та соціального захисту населення за місцем тимчасового проживання із запитом пенсійної або особової справи.

Наші управління запитують електронні справи та на їх підставі провадять виплату пенсії або державної допомоги. Ми працюємо по спрощеному механізму виплати.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:


Слава Героям  (20.08.14 18:24): !!! Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
млн евро на новые троллейбусы потратит город в 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте