Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
14:36

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Молодий вчений з Дніпропетровщини винайшов нові перев’язочні матеріали

Молодий вчений з Дніпропетровщини винайшов нові перев’язочні матеріали
Доцент кафедри фізичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету Богдан Мурашевич розробив проект «Нові перев'язочні матеріали для дезінфекції відкритих ран і знезараження води».

Ініціатива посіла ІІ місце на конкурсі «Молоді вчені – Дніпропетровщині», принісши своєму авторові обласний грант у розмірі майже 43 тис грн. Отримані кошти вчений витратить на вдосконалення та реалізацію свого проекту. За словами науковця, на Дніпропетровщині є мінімум три підприємства, які здатні втілити його розробку. Про це Богдан Мурашевич повідомив під час прес-конференції.

Завдяки високим знезаражувальним властивостям використання таких перев'язочних матеріалів у польових умовах дозволяє не лише дезінфікувати поверхню рани, а й запобігти повторному інфікуванню під час транспортування поранених.

«Це волокно шляхом не хитрих хімічних процесів перетворюється в дезінфікуючий засіб, який має дві форми: вата і так зване голкопробивне волокно (тканина). Суть проекту полягає в тому, що підшивається і мобілізується активний хлор над полімерним носієм. Використання такого волокна унеможливлює подальше зараження рани. Крім того, з даного матеріалу можна виготовляти одяг для солдатів. Навіть після перебування в жахливих умовах, мокнучі під дощем і таке інше, брудні часточки, які потраплятимуть на цей матеріал, будуть виділяти активний хлор. Це перешкоджатиме розвитку мікроорганізмів, грибків і бактерій. Даний продукт принесе величезну користь», - повідомив доцент кафедри фізичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету Богдан Мурашевич.

Загалом новизна винаходу полягає у відсутності потрапляння в водне середовище та на поверхні ран органічних сполук – носіїв активного хлору або катіонів металу. Це безвідходна технологія одержання дезінфікуючих розчинів, адже полімерний носій здатен відновлювати свою активність.

За словами Богдана Мурашевича, на Дніпропетровщині є мінімум три підприємства, які теоретично здатні допомогти втілити його розробку. Зокрема, це Аульський водовід, Дніпродзержинський азотний завод і Дніпродзержинське ВАТ «Смоли».

Gorod.dp.ua на Facebook.
ФОТО:



 


111  (21.12.14 21:11): А то что "активный хлор" соединяясь с парами воды из окружающей среды превращается в соляную кислоту (школьный курс неорганической химии) доцента Мурашевича не беспокоит? Відповісти | З цитатою
Елена  (21.12.14 17:30): Молодец! Надеюсь, что эта разработка будет внедрена в жизнь. Для нашей страны это сейчас важно и нужно! Удачи, Богдан, и спасибо! Відповісти | З цитатою
Это вражеский материал  (19.12.14 19:40): ...Это волокно путем не хитрых химических процессов превращается в дезинфицирующее средство, которое имеет две формы: ВАТА и так называемое иглопробивное волокно (ткань)... Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
110
років готелю «Асторія»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті