Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 19 травня 2025
08:51

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Двоє мешканців Дніпропетровщини «зламували» сайти та продавали дані користувачів

Двоє мешканців Дніпропетровщини «зламували» сайти та продавали дані користувачів

Зловмисники використовували шкідливе програмне забезпечення для викрадення реквізитів банківських карток, логінів та паролів від облікових записів користувачів Інтернету. За це фігурантам загрожує до шести років за ґратами.

Працівники Управління протидії кіберзлочинам Дніпропетровщини, спільно зі слідчими Соборного відділу поліції області, під процесуальним керівництвом Дніпропетровської місцевої прокуратури № 2, викрили двох місцевих мешканців Солонянського району у несанкціонованому втручанні в роботу вебсайтів, викраденні та продажі конфіденційної інформації користувачів Інтернету.

Кіберполіція встановила, що до таких дій причетні двоє 19-річних юнаків. Зловмисники придбали спеціалізоване програмне забезпечення, що давало змогу втручатися в роботу різних вебсайтів і збирати інформацію про користувачів: реквізити банківських карток, логіни та паролі від облікових записів.

Далі викрадені дані фігуранти формували у «бази» та продавали на хакерських форумах. Гроші за них отримували на електронні гаманці. База зловмисників містила конфіденційну інформацію понад мільйона громадян різних країн, зокрема громадян України.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів. В якості речових доказів вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, які використовувалась у злочинній діяльності. Речові докази направлено на проведення відповідних експертиз.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до шести років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Для того, щоб ваші конфіденційні дані не потрапили до сторонніх осіб, кіберполіція радить:
  • скрізь, де це можливо, використовувати двофакторну автентифікацію;
  • використовувати різні паролі для облікових записів;
  • створювати складні паролі, що містять не менше восьми символів, мають літери верхнього та нижнього регістру, цифри.

Gorod.dp.ua на Facebook.


56  (26.09.20 09:31): Использование 2факторной и создавать под тысячу сайтов тысячу паролей? Вы что, зачем создавать киберполицию, зачем мы их кормим с наших налогов? И ещё где в статье конкретика, какие сайты: если это бред какой то типа развлекаловок разных, то это одно, а если банковские и сайты налоговых, дмс, то как бы ты не берёгся все равно трында. Тем более сотрудники этих контор сами торгуют этими данными. Единственный вариант - смертная казнь за уголовные преступления. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Яша  (26.09.20 08:59): Ого колхозники жгут... Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті