11 березня відбулося чергове засідання обласної комісії з питань розрахунків за енергоносії, яке провів виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван Чорнокур.
На засідання були запрошені керівники електро-, газо-, водопостачальних підприємств, представники фінуправлінь та казначейства області, керівники міст та районів області, підприємств теплоенергетики та водоканалів.
Члени комісії проаналізували ситуацію, яка склалася навколо незадовільних розрахунків за спожиту електроенергію з метою її ліквідації. Таке завдання ставить перед керівниками на місцях Кабінет Міністрів у своїй програмі „Назустріч людям”, адже забезпечення населення енергоносіями безпосередньо пов’язано з питаннями соціального захисту і підвищення якості життя.
За лютий 2005 року споживачами електроенергії по області сплачено 97,8%. У повному обсязі провели розрахунки за відпущену електроенергію підприємства місцевого бюджету та промислові підприємства.
Лише на 72,1% розрахувалися з енергопостачальною компанією житлокомунгосп, на 78,5% - підприємства державного бюджету, на 89,9% - населення.
Окрім цього, за лютий борг по підприємствах житлово-комунального господарства складає 6,8 млн. грн., з яких -3,1 млн. грн. – борг водоканалів.
Низький рівень розрахунків за лютий в м. Синельникове, Тернівці, Дніпропетровську та Дніпродзержинську.
Незадовільною залишається і ситуація по розрахунках за природний газ підприємств теплоенергетики. Їх борг складає 38,9 млн. грн..
Найбільші борги з початку року мають такі підприємства комунальної теплоенергетики – „Криворізька теплоцентраль”, „Дніпропетровські міські теплові мережі”, „Криворіжтепломережа”, „Дніпродзержинська ТЕЦ”, „Дніпродзержинськтепломережа”, „Павлоградтеплоенерго”.
У зв”язку з незадовільними розрахунками ДК „Газ України” виділяє недостатні ліміти природного газу. Так, протягом лютого практично без лімітів відпрацювали підприємства теплоенергетики м. Кривий Ріг, на межі зупинки неодноразово були ВАТ „Дніпродзержинська ТЕЦ” і ДП „Павлоградтеплоенерго”, але ситуацію вдалося втримати і відключень не було.
На засіданні були заслухані керівники Дніпропетровська, Кривого Рога, Павлограда, Нікополя, інших міст та районів, які мають заборгованість перед енергопостачальними компаніями. Вироблено ряд конкретних заходів щодо ліквідації заборгованості та визначено терміни їх виконання.