Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 26 травня 2025
05:41

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпро евакуюють врятовану від рашистів «кам'яну бабу»

У Дніпро евакуюють врятовану від рашистів «кам'яну бабу»

Найдавніший об'єкт кам'яної пластики вже вивезли із зони бойових дій. За кілька днів «кам'яну бабу» доставлять до Дніпра.

Міський сайт уже розповідав про початок цієї незвичайної історії. Прямо в зоні бойових дій наші земляки-археологи (які зараз на чолі зі спеціалістом історичного музею Яворницького Дмитром Романчуком воюють) виявили загадкову кам'яну статую.

Під час його вивчення з'ясувалося, що це найдавніша «кам'яна баба» скіфських часів. Щоправда, історична реліквія була пошкоджена – вона не має голови, зате має помітні шрами від свіжих бойових дій.

Історичний об'єкт очистили, знайшли його перевезення транспорт.

І зараз, як повідомляє Дмитро Романчук, завершено перший етап евакуації «кам'яної баби»:

«Перший етап евакуації пройшов успішно - вивезли з зони бойових дій в більш безпечне місце.

Через декілька днів будем в пункті призначення!».

Незабаром цей експонат поповнить безцінну колекцію Дніпропетровського історичного музею, де понад 100 подібних скарбів різних епох.

Фото Дмитра Романчука.





Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті