Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 22 декабря 2024
03:26

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Днепровские экологи ведут борьбу против выбросов Коксохима

Днепровские экологи ведут борьбу против выбросов Коксохима

Общественная организация «SaveDnipro» («Спаси Днепр») добивается снижения вредных выбросов коксохимического производства ДМЗ.

С незавидной регулярностью жители и гости Днепра на себе ощущают последствия этих выбросов. Город окутывает густой смог, а дышать становится трудно из-за резкого и очень неприятного запаха. Эти выбросы не только добавляют «ароматов» атмосфере, но и отравляют наши легкие.

Экологи добиваются пересмотра разрешений этому предприятию на объем выбросов в атмосферу, соблюдение им всех требований и норм и наказания за превышение объема вредных выбросов.

На заводе проводилась проверка Государственной экологической инспекции.

О ее результатах и дальнейших мерах ОО «SaveDnipro» сообщила:

«З 20 серпня по 2 вересня 2024 року Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (далі – ДЕІ) провела позапланову перевірку ПРАТ «ДМЗ», до складу якого входить коксохімічне виробництво (далі – ДМЗ).

Ось важливі факти про цю перевірку, які відображені в документах, отриманих нами на запит.

1. Зафіксовано перевищення дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, встановлених Дозволом на викиди №UA 12020010010350200-1-0165 від 03,03.2023.

Тобто, навіть попередньо оголошена перевірка, про яку підприємство було повідомлено заздалегідь, зафіксувало перевищення дозволених обсягів викидів! Ми можемо лише здогадуватися, що відбувається на ДМЗ в інші дні, коли таких перевірок немає.

Висновок з цього пункту: ДМЗ порушує (!) умови Дозволу на викиди.

2. За рік до того, з 26 липня по 8 серпня 2023 року, під час проведення позапланової перевірки ДМЗ також були зафіксовані перевищення дозволених обсягів забруднюючих речовин, встановлених Дозволом.

Висновок: ДМЗ порушує умови Дозволу на викиди систематично (!).

3. За результатами перевірки 2023 року ДЕІ видала Припис, в якому зобов’язала ДМЗ:

1) дотримуватись умов Дозволу на викиди;

2) виконувати роботи таким чином, щоб це не призводило до суттєвих незручностей за межами об’єкта;

3) вжити заходи для досягнення дозволених обсягів викидів.

Ще 31 серпня 2023 року ДМЗ відзвітувався про виконання цього Припису.

Але перевірка ДЕІ у 2024 році виявила невиконання тогорічного Припису! Тому ДЕІ видало новий Припис, в якому зобов’язала ДМЗ виконати ті самі (!) вимоги, що і у 2023 році.

9 вересня 2024 року ДМЗ відзвітувався про виконання цьогорічного Припису. Причому серед заходів, здійснених для досягнення дозволених обсягів викидів, зазначено ті самі види робіт, що і за рік до того.

Висновок: або зазначені види робіт проводилися в неналежному обсязі та неналежним чином, або вони взагалі не здатні розв’язати проблему понаднормових викидів.

В зв’язку з викладеним вище ГО SaveDnipro закликає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ініціювати призупинення дії Дозволу на викиди №UA12020010010350200-1-0165 до приведення викидів в атмосферне повітря до умов Дозволу, що має бути підтверджено результатами інспекційного інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції.

Відповідне звернення надіслане до Міністерства. Про результати його розгляду ми повідомимо на цій сторінці.

Загалом, ситуація з ДМЗ демонструє, наскільки недієздатною є існуюча система контролю промислового забруднення.

Зокрема, цей кейс «підсвітив» такі її вади:

Відсутність автоматизованих систем контролю (далі – АСК) на джерелах викидів призводить до того, що перевищення фіксується лише при проведенні перевірок, а достовірна інформація про обсяг викидів в решту часу відсутня взагалі (чому б не зобов’язати встановлювати АСК принаймні на тих об’єктах, де перевіркою зафіксовано порушення умов Дозволу на викиди?)

Під час дії воєнного стану планові перевірки ДЕІ скасовано повністю, а позапланові можуть проводитися лише на підставі скарг фізичних осіб. Кейс ДМЗ демонструє наслідки такого стану речей – про невиконання Припису 2023 року ми дізналися лише у 2024, і то завдяки небайдужим мешканцям Дніпра, які ініціювали позапланову перевірку.

Штрафи, які накладає ДЕІ за виявлені порушення, не чинять стримуючої дії на порушника (за результатами перевірки ДМЗ у 2024 році сумарний обсяг штрафів склав 192 011 грн 10 коп.)

Тож реформа Державного екологічного контролю – це ще один обов’язковий пункт нашої боротьби».


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1,2
млн. новых деревьев высадят на Днепропетровщине

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте