Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 23 травня 2025
18:47

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі упорядкували могилу знаменитого вченого

|«« «« »» »»|

Василь Васильович Стаховський (1883-1966) був видатним дослідником природи нашого краю та творцем зоологічного музею ДДУ (зараз – ДНУ імені Гончара).

Він виховав сотні послідовників у питанні охорони навколишньої природи. А за створеного за його участі зоологічного музею університету ініціював і відкриття гуртка юних натуралістів. Він працює і в наш час.

На жаль, досі про цю особу в місті пам'ятають не дуже багато. А могила видатного вченого була в занедбаному стані.

Але на ній провели толоку члени Січеславського природознавчого клубу, про що повідомив відомий вчений, еколог Вадим Манюк:

«Маленький фотозвіт про нещодавню толоку Січеславського природознавчого клубу біля могили видатного вченого, освітянина і природоохоронця Василя Васильовича Стаховського.

Своїм обов’язком залучати учнів шкіл до вивчення природи рідного краю вважав професор кафедри зоології Дніпропетровського державного університету Василь Васильович Стаховський. У 20-ті роки минулого століття під його керівництвом був створений при ДДУ зоологічний музей, основу якого склали експонати, передані у 1922 році з краєзнавчого му зею академіком Яворницьким Д. І.

На базі зоомузею В. В. Стаховський організував гурток юних натуралістів, в якому діти вивчали ссавців, земноводних, плазунів, птахів – робили перші кроки знайомства з тваринним світом області. Згодом юннати слухали голоси птахів, вивчали сліди мешканців природи в парках міста, в Самарському лісі.

Гурток юних зоологів при зоологічному музеї ДДУ став одним з центрів підготовки захоплених, знаючих активних молодих фахівців. Стаховський В. В. вчив молодь дивитись і бачити, вести спостереження й робити висновки, вимагав від юннатів перевірки дослідів, щоб бути впевненими у результатах, вчив молодь бути чесними та сміливими в дослідах.

Справу свого вчителя продовжували його учні, які працювали в заповідниках, заказниках, на біологічних станціях України, у вищих навчальних закладах, стали кандидатами та докторами наук, серед них викладачі біологічного факультету Булахов В. Л., Мясоєдова О. М.

Дуже дякую всім, хто долучився: Раді студентів ДНУ імені Олеся Гончара й зокрема тим її чудовим студентам (географам та історикам), які взяли участь у толоці, натхненнику акції Петру Тимофійовичу Чегорці, випускнику університету Руслану Обухову, а також меценатам, які підтримали наш захід матеріально!

Сподіваємось, що толока стане традицією, а в планах нашого Клубу - пошук забутих могил інших видатних дослідників природи Степового Подніпров'я!».

Фото Січеславського природознавчого клубу.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
373
ремонти у будинках ОСББ/ЖБК за 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті