Сьогодні працівники Дніпропетровської міської санітарно-епідеміологічної станції обговорювали епідситуацію зі сказом, що склалась в обласному центрі за останні два роки.
Поширення цього захворювання серед тварин у Дніпропетровській та сусідніх областях призвело до занесеня інфекції на територію міста — вперше за останні шість років. Про серйозність ситуації свідчить і той факт, що кількість осіб, які перебували на диспансерному обліку в міських лікувальних закладах з приводу пошкоджень від тварин, хворих на сказ, збільшилась з восьми осіб у минулому до шістнадцяти вже у цьому році.
За останні вісім місяців в обласному центрі зареєстровано чотири осередки інфекції — три у Самарському і один у Бабушкінському районах. У кожному випадку постраждали люди. Людина може заразитись навіть через незначний укус скаженої тварини або під час вживання м'яса інфікованої худоби.
Інкубаційний період — від тижня до року. Найнебезпечнішими місцями укусу вважаються голова, шия та пальці рук. У цьому випадку медики радять негайно звернутися за допомогою (зараз курс атирабічної профілактики включає в себе не п«ятдесят, а лише шість ін«єкцій). Окремо стоїть питання профілактики сказу, яка має багато напрямків. В першу чергу, це організована робота епідеміологічної служби, санітарна очистка території міста від безпритульних тварин, а також своєчасна імунізація свійських тварин.