На оновленій набережної Дніпропетровська з”явилася унікальна скульптура „Юність Дніпра”, яка уособлює собою молодість та красу, і тісно пов”язана з історією та життям нашого міста. Адже колись городяни вже мали змогу бачити її. Зараз скульптуру встановлено при з”їзді з Нового мосту. Тепер Стелла, що за задумом її автора Петра Куценка уособлює красу та велич молодості, стане символом нашої набережної, яка у ці дні мов заново відбудовується, отримуючи другого життя.
Історія цієї скульптури дуже цікава, але її доля – складна. „Юність Дніпра” була створена Петром Євлампійовичем Куценком у 1982 році. Відлита вона в бронзі, загальна вага скульптури складає три з половиною тони. Автор розповідає, що працював над нею всього рік. І головним його задумом було показати величні та шляхетні постаті українських дівчат. Особливим натхненням для скульптора було народне свята Івана Купала, коли дівчата, за традицією, пускають на воду вінки. Ось чому у його роботі молоді жінки зображені у човні, в українських сорочках та з вінками.
Проте, саме українські сорочки стали причиною того, що скульптура майже 12 років була незаслужене забута. У 1984 році її встановили на набережній на теперішньому місці пам”ятника афганцям. Але через півтора місяця скульптуру зняли за рішенням бюро обкому КПРС як таку, що пропагує українське. Певний час вона стояла в будівлі „старого” цирку. Потім скульптурою „прикрасили” з`їзд з Кайдакского мосту. А вже, коли її почали розбирати на металолом, скульптор Петро Куценко перевіз її до двору своєї майстерні, де вона простояла майже 13 років. Але, за словами Петра Євлампійовича, ідея встановити „Юність Дніпра” на набережній давно була у міського голови Івана Куліченко. Тому, як тільки почалася реконструкція берега Дніпра мер особисто попросив скульптора погодитися прикрасити нею оновлену набережну.
Сьогодні, коли скульптуру встановили на набережній, для неї також починається нове життя. Адже, як-то кажуть, настали інші часи. Тепер наша країна, наше місто, його влада та мешканці пишаються тим, що гордливо називають національним. Отже „Юність Дніпра” тепер буде символом не тільки помолоділої набережної, але й вшанованої нами спадщини.