У Дніпропетровській області, на відміну від інших регіонів України, відсутні заклади для ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі
Про це повідомив заступник начальника управління МВС України у Дніпропетровській області Анатолій Лазарєв на обласній нараді 7 вересня.
Анатолій Лазарєв навів приклад Житомирської області, д успішно працює Центр для реабілітації раніше засуджених осіб. В цьому Центрі особам, які звільняються з місць позбавлення волі, допомагають працевлаштуватися, відновити документи, за потребою тимчасово надають житло у гуртожитку.
У Дніпропетровському регіоні, за даними Анатолія Лазарєва, функції Центру реабілітації виконують два будинки для нічного перебування бомжів (у Дніпропетровську та Кривому Розі), що не вирішує проблеми.
«Бродяги та особи, звільнені з місць позбавлення волі, — це різні категорії!», — наголосив Анатолій Лазарєв.
Відсутність системи заходів для ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, на думку Анатолія Лазарєва, є одною з причин вчинення раніше засудженими особами повторних злочинів. Заступник начальника управління МВС України у Дніпропетровській області вважає, що Центри реабілітації колишніх ув’язнених передусім треба створити у Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Нікополі та Павлограді.
Анатолій Лазарєв пропонує звернутися до керівників релігійних громад з пропозицією організації притулків при монастирях та храмах для реабілітації та працевлаштування раніше засуджених осіб.