Багатоповерхові будинки на пр. Гагаріна, пр. Кірова і пр. ім. Газети «Правда» в Дніпропетровську, споруджені у 50-60-ті роки XX ст., підлягають знесенню. Про це в інтерв’ю інформагентству «Придніпров’я» повідомив перший заступник Дніпропетровського міського голови Анатолій Крупський.
«Архітектурно-планувальному управлінню міськради дано вказівку розпочати відпрацювання тих зон, на яких будинки підлягають знесенню в першу чергу», — поінформував Анатолій Крупський.
Однак, за його словами, частина дніпропетровських «хрущівок» за технічними характеристиками для проживання ще цілком придатна, тому міська влада розглядає ще одну можливість — реконструювання.
Водночас, як зазначив Анатолій Крупський, міськвиконком працює і з потенційними інвесторами, готовими вкладати гроші в ліквідацію «хрущівок», забезпечення їхніх мешканців новим житлом, спорудження на місці знесених нових будівель.
Перший заступник міського голови також переконаний, що, укладаючи договори на реконструкцію чи знесення тих чи інших споруд, перевагу треба віддавати тим бізнес-структурам, які продемонструють серйозність своїх намірів, і назвав прикладом успішного інвестиційного проекту реконструкцію частини вулиці Виконкомівської у центрі Дніпропетровська, на місці якої тепер з’явився Катеринославський бульвар.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», на прес-конференції 7 жовтня 2005 року Дніпропетровський міський голова заявив, що на місці знесених у центрі міста «хрущівок» можна було б зводити нові споруди: «У нас є достатньо велика зона житла, яке називається «хрущівки», у зсувному схилі — 7 млн кубів ґрунту, його можна визнати аварійним». Однак, за інформацією Івана Куліченка, поки що охочих вкладати гроші у будівництво на цьому місці немає.
Довідка: Житловий кодекс України, ухвалений Верховною Радою 7 липня 2005 в першому читанні, визначає способи надання житла українцям. Зокрема, ст. 22 Кодексу прописує механізм примусового виселення мешканців будинків на підставі суспільної необхідності. Цей механізм, зокрема, передбачає, що реконструкцію кварталів зі знесенням старого житла можна буде здійснювати без згоди жителів кварталу. При цьому нові квартири їм повинні бути надані на території населеного пункту. Крім того, ст. 22 Кодексу передбачає, що нові квартири жителям будинків, які відселяються, будуть надані тієї ж площі, що і квартири в будинках, які зносяться.