До 2010 року в Дніпропетровській області планується створити 201 центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у сільській місцевості, а вже до кінця цього року — ще 36 таких центрів. Про такі плани заявила заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Орина Сокульська на обласній нараді з питань вдосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю в сільській місцевості.
За словами Орини Сокульської, створення нових сільських та селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — це крок на шляху до соціального благополуччя суспільства.
За даними заступника голови облдержадміністрації на сьогодні вже функціонують чотири сільських та один селищний центри, які надають психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні та інформаційні послуги і обслуговують близько 25 тисяч людей.
На думку Орини Сокульської, у порівнянні з кількістю населення області ці цифри не здаються переконливими, проте слід брати до уваги той факт, що часто соціальним працівникам доводиться більшу частину свого часу витрачати на дорогу до клієнтів (з районного центру до сіл та селищ), бо самі клієнти — малозабезпечені люди — до спеціалістів дістатися не в змозі. Основними ж проблемами вже діючих центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в сільській місцевості є недостатнє фінансування і брак соціальних працівників, а ще — психологічна проблема — пасивність та зневіра людей, які потребують допомоги центрів, але не бажають туди звертатися.