31 листопада виконавчий комітет міської ради виконав відповідну Постанову Кабінету Міністрів України від 12.07.05р. № 560 та прийняв рішення “Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлово-експлуатаційних підприємств комунальної власності територіальної громади міста Дніпропетровська”.
Відповідно до зазначеної Постанови житлово-експлуатаційними підприємствами управління житлового господарства міської ради виконані розрахунки тарифів на кожен будинок окремо. Всього будинків у житловому фонді територіальної громади міста більше семи тисяч.
При розрахунках використовувалась методика, затверджена цією ж вищезазначеною Постановою.
За останні десять років постійна недостатність коштів призвела до значної кредиторської заборгованості житлово-експлуатаційних підприємств. Загальна сума кредиторська заборгованості сягає 148,0 млн. грн.:
- з заробітної плати з нарахуваннями - 8,4 млн. грн.
- за електроенергію 92,2 млн. грн.;
- за вивіз твердих побутових відходів - 1,9 млн. грн.;
- за обслуговування ліфтів - 2,7 млн. грн.
Тарифи на квартирну плату в м. Дніпропетровську не підвищувався п’ять років. Вони були затверджені у травні 2000 року облдержадміністрацією на базі цін 1999 року, коли мінімальна заробітна плата становила 74 гривні., а з 1 вересня 2005 вона вже становить – 332,0 грн.
Середня заробітна плата по житловим підприємствам в 1999 році складала 185 грн., у 2005 вона зросла у 2,5 рази і становила 459 грн. Кількість працюючих у житлово – комунальній галузі понад 4000 робітників, в двічі менше ніж у 1999 р.
За п’ять років зросли у 1,5-1,6 рази тарифи на вивіз та утилізацію твердих побутових відходів. Сьогодні тарифи ЗАТ „Дніпрокомунтранс” і „Екологія” становлять 10-11 грн. за 1 м3 твердих побутових відходів, а з 01.12.05 підвищуються до 18 грн. за 1м3. В 1999 році 1 м3 твердих побутових відходів коштував житловикам 7,5 грн.
В базу розрахунків, на основі яких було прийнято рішення були закладені дані наступних нормативних документів:
- на норми обслуговування для робітників і виробничого персоналу, зайнятих утриманням житлового фонду, які затверджені наказом Держбуду України від 04.08.97р №59;
- мінімальна заробітна плата в розмірі 332грн. (додаткова 13%;).
- технічна характеристика кожного будинку окремо згідно його Технічного паспорту.
Типовий перелік нараховує 26 види послуг, але нормативні розрахунки і розрахунки тарифів для населення розраховувались виходячи з переліку 23 пунктів, що надається і включають від 13 до 16 послуг. Не розраховувались:
- прибирання підвалів , технічних поверхів та покрівель;
- ремонт дитячих та спортивних майданчиків;
- поливання дворів клумб та газонів;
- прибирання та вивіз снігу;
- обслуговування електроплит (обраховувався за наявності);
- очищення дворових туалетів;
- періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) квартирних засобів обліку води та теплової енергії;
- очищення не каналізаційних люків.
- 23-й пункт, це витрати на послуги банку, комісійний збір ощадбанків та податок на землю.
Найвищий затверджений тариф для населення затверджено - 0,98 грн.
Значний вплив на розмір тарифу завдає:
- обслуговування прибудинкової території відсоток якої в середньому в тарифі становить 22,0%;
- інженерне обладнання будинку - відсоток в тарифі якого в середньому становить 38,0%;
- балансова вартість будинку відсоток в тарифі - в середньому становить 18,0%.
Відповідно до зазначеної Постанови мешканці перших поверхів будинків обладнаних ліфтами звільняються від плати за ліфти.
Згідно Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій угода укладається виконавцем послуг з квартиронаймачами відповідно до затвердженого виконкомом переліку послуг, що будуть надаватись. У разі ненадання однієї з цих послуг з поважних причин не залежних від житлово-експлуатаційних підприємств, тариф зменшується на суму її вартості, передбаченої у розрахунку тарифу зазначеного будинку.
Крім того, передбачена фінансова підтримка на деякі види послуг з бюджету, а саме:
- на утримання аварійної служби міста;
- на очищення дворових туалетів та вигрібних ям;
З тарифом по кожному будинку можна ознайомитись у житлово-експлуатаційному підприємстві, що обслуговує будинок. Четвертого листопада тарифи на кожен будинок будуть опубліковані в газеті „Наше місто”.
Треба зауважити, що з підвищенням тарифів, збільшилась кількість громадян, у бюджеті яких квартирна плата складає 20%. Тобто, вони, згідно чинного законодавства повинні звернутись до районних відділів соціального захисту населення, щодо оформлення субсидій, а житловики зі свого боку будуть надавати всебічну допомогу при оформленні необхідних документів.
Нові тарифи на квартирну плату рішенням виконкому №4561 вводяться в дію з першого грудня поточного року, тому мешканцям будинків територіальної громади міста необхідно терміново укласти типову угоду згідно постанови КМУ№560 про надання послуг з житлово – експлуатаційними підприємствами міста.
Прошу рассчёты по квартплате. Где их можно взять? Или прошу рассчёты по ул. Орловской 34 и Гидропарковой 15.
Спасибо заранее. Очень поможете. Ответить | С цитатой
Красногвардейський р-н, ул Чечерина, д. 108 (12 эт.). Спасибо за внимание. Ответить | С цитатой
ул. Фабрично - заводская, д.3
ул. Янгеля ,д.10
ул. Набережная Победы, д.50 ,8 этаж Ответить | С цитатой
Октябрьской пл. 7-А - 85 коп.
пр. Ильича д.2 - 64 коп. Ответить | С цитатой
Заранее спасибо. Ответить | С цитатой
Подскажите тариф для Октябрьской пл. 7.
Спасибо. Ответить | С цитатой
Спасибо. Ответить | С цитатой
ул. Таманская, 1-Б - 81 коп., ошибки нет. Может это полная стоимость, а за аварийность вычтут потом.. надо в ЖЭКе узнавать. Ответить | С цитатой