СНІД забрав життя вже понад 700 жителів Дніпропетровщини, з них 19 – діти. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомив головний лікар Дніпропетровського обласного центру здоров’я Юрій Корягін.
Як стало відомо інформагентству «Придніпров’я», жіночі консультації виявляють від 20 до 30 ВІЛ-позитивних жінок щомісяця.
Демонстрація зростаючих зусиль всього людства призупинити епідемію ВІЛ/СНІДу – мета Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, який проводиться щороку 1 грудня.
На думку медиків, поширення епідемії серед загального населення, зростання кількості випадків ВІЛ серед жінок репродуктивного віку, вагітних жінок викликає цілий комплекс проблем, пов’язаний з особливою соціально-психологічною ситуацією в суспільстві. «Кожному мешканцю нашої країни слід усвідомити, що епідемія ВІЛ – це реальність сьогодення», — зазначив Юрій Корягін.
Фахівці, котрі щодня стикаються з проблемою ВІЛ/СНІД та бачать на власні очі, що чекає на людей з ВІЛ/СНІД, запевняють, що потрібне толерантне ставлення, співчуття до людей, котрі живуть з цією інфекцією, та недопущення будь-якої дискримінації.
Довідка: У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.
У 2003 році Всеукраїнська мережа людей, котрі живуть з ВІЛ/СНІД, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІДом» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, котрі живуть з ВІЛ/СНІДом.