Працівники ЗАТ «Дніпрокомунтранс» не вірять в те, що міський бюджет Дніпропетровська повністю зможе взяти на себе фінансування вивезення сміття у місті.
Таку думку в інтерв’ю інформагентству «Придніпров’я» висловив водій ЗАТ «Дніпрокомунтранс» Володимир Остапенко, який вже другий день поспіль голодує під стінами Дніпропетровської міської ради разом з трьома своїми колегами, вимагаючи підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в обласному центрі.
«Мені здається, що бюджет такий, як у нас був, «з дірками», таким він і буде. І взагалі яка необхідність у цьому? Я вважаю, що для населення, яке, приміром, щомісяця платить за вивезення сміття півтори гривні з людини, — це не сума. Якщо, приміром, за кабельний зв'язок платять тридцять гривень, за мобільний теж платять. То я думаю, знайти шість чи вісім гривень і заплатити за вивезення сміття можна», — зазначив Володимир Остапенко.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», 25 листопада під час проведення презентації голландського проекту «Зміцнення системи менеджменту з поводження з відходами», міський голова Дніпропетровська Іван Куличенко заявив про те, що з 2006 року в місті розпочинається експеримент з вивезення й утилізації твердих побутових відходів.
За інформацією прес-служби Дніпропетровської міськради, з початку року населення Дніпропетровська не буде платити за вивіз сміття. Це стосується як жителів багатоповерхових будинків, так і приватного сектору. Кошти на вивіз сміття надходитимуть з міського бюджету.
Для того, щоб фінансування ефективно використовувалося й контролювалося, Іван Куліченко доручив своєму заступникові Олександрові Баранніку організувати відповідний муніципальний департамент.
Довідка: 31 жовтня виконавчий комітет дніпропетровської міської ради на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 12.07.05. ухвалив рішення «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлово-експлуатаційних підприємств комунальної власності територіальної громади міста Дніпропетровська». Згідно з цим рішенням, тарифи для населення на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій будуть визначатися в залежності від інженерного обладнання для кожного будинку окремо, однак плата за утримання житла не має перевищувати 99 коп., а для людей, які мешкають у старих та аварійних житлових будинках, — 48 коп. (з ПДВ) за 1 кв. м загальної площі.
29 листопада виконком ухвалив нове рішення щодо тарифів на квартплату. Як пояснили інформагентству «Придніпров’я» в прес-службі міського голови, згідно з останнім рішенням виконкому, плата за житлові послуги для мешканців багатоповерхівок буде становити не 98 копійок, а 77, для аварійних та старих будинків — 36 копійок за квадратний метр. Таке зниження тарифів було зроблено за рахунок скасування для населення плати за вивезення твердих побутових відходів, прибирання сходових майданчиків та ін. Ці витрати, як зазначили в прес-службі, будуть профінансовані з міського бюджету Дніпропетровська 2006 року: як планується, 12,6 млн грн буде спрямовано на вивезення сміття та 2,2 млн грн — на диспетчерську службу та ін.