Остаточна ухвала депутатського корпусу Дніпропетровської міської ради щодо підвищення тарифів на утримання житлових будинків та прибудинкових територій відбудеться за два дні. Таке рішення депутати міськради ухвалили на інформаційно-методичній нараді, яка пройшла в міськвиконкомі 7 грудня.
Як стало відомо інформагентству «Придніпров’я», основна дискусія між депутатами різних груп і фракцій точилася навіть не навколо самого підвищення тарифів — із цим майже всі народні обранці згодні, а довкола механізму їх запровадження — до чи після укладення договорів постачальників послуг зі споживачами.
На запровадженні нових тарифів тільки після укладення договорів зі 100% мешканців того чи іншого житлового будинку чи під’їзду наполягала фракція Комуністичної партії України в міськраді на чолі з Ігорем Огородником.
Однак Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко назвав цю пропозицію протизаконною, аргументувавши свою позицію тим, що, передусім, мають бути затверджені самі тарифи, щоб потім їх можна було внести до текстів договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які будуть укладатися між житлово-експлуатаційними підприємствами і власниками квартир, інакше, за його словами, «люди укладати договори не будуть».
Депутати домовилися продовжити роботу спеціальної комісії міськради, створеної тиждень тому на черговій сесії для опрацювання питання щодо житлових тарифів, ще на два дні — до п’ятниці, а також протягом наступних двох днів попрацювати над доповненнями до проекту тексту договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій між житлово-експлуатаційними підприємствами і власниками квартир.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», депутати Дніпропетровської міської ради четвертого скликання на своїй черговій, 31-ій сесії 30 листопада відмовилися розглядати питання про підвищення тарифів для населення на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, яке, згідно з рішенням виконкому від 31 жовтня, мало набути чинності 1 грудня 2005 року.
Як стало відомо інформагентству «Придніпров’я», за розгляд цього питання на сесії проголосували 25 депутатів, проти —19, утримались — 21. Після голосування, на знак протесту проти рішення сесії, члени фракції Комуністичної партії України покинули залу засідання.