Перші відключення неплатників із використанням установки “Спрут” бригади Дніпропетровського Міського комунального виробничого підприємства «Дніпроводоканал» здійснили 19 січня на житловому масиві Лівобережний-2 в будинках, розташованих по вулиці Червоного Козачества.
Про це інформагентству “Придніпров’я” повідомили в прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації з посиланням на інформацію начальника «Дніпроводоканалу” Володимира Медведчука.
20 січня “Дніпроводоканал” має відключити від водопостачання неплатників, що проживають на житловому масиві Тополь-3 в будинку 77, корп. 3.
Як повідомив Володимир Медведчук, “Дніпроводоканал” заключив договір із “Полтавським водоканалом” на використання у Дніпропетровську спеціальної установки “Спрут”, що дозволяє відключати від водопостачання окремі квартири. Установка розроблена та запатентована фахівцями “Полтавського водоканалу”. Оренда цієї установки щоденно коштуватиме “Дніпроводоканалу” 7-8 тисяч гривень. У той же час, для того, щоб відновити водопостачання в квартирі, боржникам доведеться заплатити 500 гривень.
“Завдяки використанню цієї установки, масова акція з відключення неплатників не завдасть незручностей тим мешканцям, що в повному обсязі та своєчасно розраховуються за послуги водопостачання”, —зазначають фахівці “Дніпроводоканалу”. Принцип роботи установки: заглушки спускаються вниз по колектору та блокують водопостачання конкретної квартири.
Як зазначають у “Дніпроводоканалі”, перекриватиметься водопостачання тільки в тих будинках, де стан каналізаційних труб дозволить це робити — для того, щоб не спричинити аварії.
За інформацією “Дінпроводоканалу”, в першу чергу, відключатимуть тих користувачів, борг яких за воду та каналізацію перевищує 500 гривень.
Як повідомив інформагенству “Придніпров’я” заступник голови облдержадміністрації з житлово-комунального господарства Леонід Турчин, загальний борг населення Дніпропетровська за воду та каналізацію складає 76 млн гривень. Неплатежі населення — причина мільонних боргів “Дніпроводоканалу” за електроенергію, що найближчим часом може спричинити відключення підприємсва від електропостачання.
Як повідомив 19 січня на брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Альохін, позиція влади в данному випадку — відключення не повинно торкнутися тих квартир, де проживають пенсіонери, інваліди, чи сім’ї з малими дітьми. Як зазначив Володимир Альохін, відключення буде проведено тільки в тих квартирах, мешканці яких згідно аналізу, мають можливість платити за послуги, надані “Дніпроводоканалом”, але просто не мають бажання це робити. Як приклад, Володимир Альохін навів борги деяких мешканців будинків №№11, 12 та 24 по вулиці Гладкова, яких передбачається відключити найближчим часом: борг за послуги водопостачання цих боржників складає, в середньому, 2100-2500 гривень.
“Внаслідок заборгованості населення, “Дніпроводоканал” не має можливості своєчасно проводити ремонти, відновлювальні роботи. Ми навіть не ставимо сьогодні питання про те, щоб покращити роботу мережі: у Дніпропетровську 1968 км. магістралі, 30% з них доведені до неможливості їх використання”, — зазначив Володимир Альохін.
Вы расходуете ЕЖЕДНЕВНО 200литров ХОЛОДНОЙ ВОДЫ НА ЧЕЛОВЕКА?
Думаю, что нет.
Не следует так же забывать, что "Водоканал" - монополист, со всеми присущими монополисту недостатками по качеству и ценам на услуги. Так что все его действия в направлении цен и платежей необходимо рассматривть сквозь призму обычной логики и реальных, а не декларируемых, целей. Реальная же цель данной кампании, на мой взгляд, - "законсервировать" существующую схему оплаты, (абсолютно не рыночную), "выдавить" деньги с неплательщиков, и (что недоказуемо но весьма вероятно) получить "откат" за столь дорогостоящую сделку по применению "Спрута". Ответить | С цитатой
деньги у людей есть, нет желания!!! Ответить | С цитатой
Свои мысли вслух: За воду надо вообще перестать платить, а то "Днепроводоканал", от избытка денег, на "лимон в день" всякой ерунды в аренду наберет вместо того, чтобы свои (наши) "1968 км. магістралі" в порядок приводить и продавать не право пользования водой по незаконным нормам, а воду - по счетчику "водоканала" каждому потребителю.
Пока в "водоканале" работал Е.Н. Чайка хоть говорили о долгах предприятий: "за объектами производственной сферы приходится 82 млн. грн." (апрель 2003г.). Это цифры без "списанных" и "прощенных" долгов. Сейчас производственники окружили себя юристами и на них "установкой “Спрут”" не наедешь (потому, что наезды эти не законны). Так начали горожан давить, хотя в церковь ходят и знают, что за неподанный (отобранный) стакан воды отвечать придется. Ответить | С цитатой
Не знаю как работает их "Спрут" но это можно, например, делать так: тонкий трубчатый элемент с видеокамерой перемещается потоком воды и в нужном месте из него оператор "впрыскивает" пробку в нужном радиальном направлении, пробка начинает полимеризоваться после контакта
с водой. Как видим для этого не нужно входить в квартиру.
Растворение или механическое удаление пробки можно уже производить из квартиры за отдельные деньги. Ответить | С цитатой