Щонайменше 30% енергетичних ресурсів планує заощадити цього року Дніпропетровська область, впровадивши цільову обласну програму енергозбереження. Про це голова Дніпропетровської облдержадміністрації Надія Дєєва повідомила учасникам засідання, присвяченого підписанню Регіональної тристоронньої угоди між облдержадміністрацією, Дніпропетровським обласним Союзом промисловців і підприємців та профспілковими об’єднаннями області на 2006-2009 роки 20 січня.
Тільки за перший місяць 2006 року, за даними голови облдержадміністрації, області вдалося скоротити обсяги споживання природного газу на 11%.
«Якщо ми ще прикладемо зусилля, ті, які в нас записані в програмі, а вона буде затверджена в понеділок, це буде ще 10%. А якщо буде програма з великими інвестиціями і залученням ресурсу, то це, звичайно, дасть ще 10%. Ми бачимо реальне 30% скорочення газу в цьому році, і це факт», — заявила Надія Дєєва.
Водночас вона зазначила, що вважає несправедливим те, що газом, добутим на території області, нині розпоряджаються структури, які територіально до неї не належать: «У нас немає в області власного газу. І це при тому, що він добувається в Магдалинівському і Новомосковському районах. І що там з ним роблять структури, які знаходяться в «Харківгазу», ми не знаємо».
Саме тому, як зазначила Надія Дєєва, Дніпропетровська облдержадміністрація ставить питання перед Кабінетом Міністрів України про надання облдержадміністрації права одержувати позики на так звані «проекти розвитку», як це можуть робити, за законом, органи місцевого самоврядування міст із мільйонним населенням.
«Це право нам надасть таку реальну вже можливість … вирішувати проблеми не тільки споживання, а і власного видобування газу», — запевнила голова облдержадміністрації.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», на Дніпропетровщині триває розробка нового газового родовища — Східно-Виноградівського, що знаходиться на території Магдалинівського району. Про його перспективи, як повідомила прес-служба голови облдержадміністрації, на засіданні обласного штабу з координації роботи із забезпечення природним газом споживачів Дніпропетровщини розповів начальник Перещепинського нафтогазопромислу Олександр Кобеза.
За словами Олександра Кобези, буріння свердловини №1 Східно-Виноградівського родовища було розпочато у травні 2005 року, а в грудні того ж року завершено її випробовування. Наразі розширено зону пошуково-розвідувального буріння і розпочато монтаж бурового верстату для буріння свердловини №3.
Наши власти пошли путем наименьшего сопротивления. Есть что-то на входе, есть дорога и есть что-то на выходе. Так вот решили сэкономить на входе, а то что процентов 50 теряется по дороге никто не думает. И кто страдает ???
Снизте потери по дороге и вы получите отличную экономию. Ответить | С цитатой
Замечательно, в морозы понизили давление газа в Днепропетровске и по области и ...
Люди сидят без отопления, в часном секторе отопительная техника (восновном это газовые котлы) еле работает, у большого количества людей котлы повзрывались (в ночь с пятницы на субботу было очень низкое давление и в трубы подали вместе с газом воздух), куча котлов не работает (практически все на электронике, при недостатке газа невключаются), напряжение в электро сети упало под Днепропетровском упало до 170 вместо 220. А в городских квартирах? Если в квартире 20 градусов тепла, то это уже почти тропики, в основном 15-17, где-то 12-13. Такой ли ценой делается экономия в 30%?
Власти бы вначале трубы отопительные хорошо заизолировали, в подъездах окна по вставляли, дома поутеляли, а потом и понижали уровень тепла...
При нормальной изоляции домов и подъездов было бы не так холодно. Ведь тепло уходит в основном не из квартир (люди берегут), а по дороге в квартиры. Ответить | С цитатой
Т.к. объемы поставок из России и Туркмении утверждены и никто их уменьшать не будет, то они сэкономленный газ прямиком в Европу и толкнут по 250$.
Это у них хорошо получается. Ответить | С цитатой