В останні роки зменшується кількість мережі роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, що належить юридичним особам. В той час зростає кількість підприємств торгівлі, власниками яких є фізичні особи.
Тому Уряд дав завдання державним органам статистики провести обстеження мережі роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, які належать фізичним особам-підприємцям.
Як виявила перевірка, в Дніпропетровській області знаходиться 55,9 тис. підприємств торгівлі та ресторанного господарства, власниками яких є приватні підприємці. Близько 70% їх зосереджена на території ринків.
95% магазинів, кіосків, автозаправних станцій, палаток та лотків, орендованих прилавків підприємців знаходяться у містах, і тільки решта – в селах. Приватних магазинів, яких в області 8,8 тис., у 2,3 рази більше від кількості магазинів, що належать юридичним особам.
Із всіх підприємств торгівлі, що є власністю підприємців, близько 65% реалізують непродовольчі товари. А в закладах торгівлі, які належать організаціям, навпаки, 47% складає продаж продовольчих товарів.
Приватні підприємства ресторанного господарства не представлені так широко. Їх частка складає лише 2,8%, із яких більшість кафе, а юридичним особам належить 43% таких закладів торгівлі. І знову ж таки ці підприємства переважно розташовані у містах.
Така ситуація, за висновками головного управління статистики в Дніпропетровській області, склалася через перереєстрацію суб’єктів господарювання із статусу юридичних осіб у статус фізичних осіб-підприємців у зв’язку із введенням спрощеної системи оподаткування та за рахунок відкриття нових об’єктів. І ці підприємства займають вагоме місце в системі торгівлі області. І тільки за умови повного володіння інформацією про стан торгової мережі органи влади матимуть змогу проводити ефективну соціальну політику в галузі торгівлі.