Обсяги викидів диоксиду азоту в районі ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського» в 1,8 разів перевищують граничнодопустиму норму, обсяги викидів пилу — у 1,3 рази, формальдегіду — у 3,3, бензопропилену — у 1,2 рази. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомив начальник відділу атмосферного повітря Державного управління екології та природних ресурсів у Дніпропетровській області Георгій Прокоф’єв.
За словами Георгія Прокоф’єва, завод ім. Петровського є одним з найбільших забруднювачів Дніпропетровської області та взагалі України. Попри це, на підприємстві практично не реалізуються природоохоронні заходи, які б могли сприяти зниженню обсягів викидів. Навпаки, як зазначають фахівці, якщо у 2005 році обсяги виробництва заводу зросли на 25-30%, то обсяги викидів в атмосферу — практично на 50%.
За інформацією Георгія Прокоф’єва, ще в 1997 році на заводі ім. Петровського було розроблено та затверджено контролюючими органами проект нормативів гранично допустимих викидів. Проектом передбачено виконати 20 природоохоронних заходів, направлених на зниження обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Реалізація цих заходів дозволила б скоротити обсяги викидів на 1800 тонн щорічно. Однак до сьогодні з цієї низки заходів виконано тільки два, при тому, що «на папері» завод брав на себе зобов’язання завершити цю програму до 2001 року.
Як відзначають спеціалісти, санітарна захисна зона навколо заводу, розміщеного в центрі Дніпропетровська, майже втричі менша за норму: замість необхідних тисячі метрів захисна зона складає 350-400 метрів.
«Ще наприкінці 80-х років, за результатами досліджень медиків, було визначено, що в дітей, котрі мешкають на території, що входить у захисну зону металургійного заводу, значно частіше спостерігається відставання у фізичному та розумовому розвитку», — повідомив інформагентству керівник Дніпропетровської обласної організації «Українське товариство охорони природи», президент екологічної асоціації підприємств гірничо-металургійного комплексу «ЕкоМет» Григорій Шматков.
Як зазначають фахівці, за останні 25 років стан газоочисного та технологічного обладнання на підприємстві краще не став (а якщо точніше — знаходиться в катастрофічному стані), отож можна тільки здогадуватися, наскільки збільшився шкідливий вплив заводу на здоров’я населення та навколишнє середовище.
почему не требуете от них проведения этих самы мероприятий по очистре выбросов Ответить | С цитатой