Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Чт, 25 квітня 2024
13:37

ПРО МІСТО

Символіка міста

Прапор міста Дніпро, прийнятий 5.12.2012
Прапор міста Дніпро, прийнятий 5.12.2012
Герб міста Дніпро (Дніпропетровськ), затвердженний 06.09.2001
Герб міста Дніпро (Дніпропетровськ), затвердженний 06.09.2001

Герб міста Дніпро

Герб затверджений рішенням міської ради ХХІІІ скликання від 06.09.01 №2/22

Герб являє собою щит слов'янської форми (закруглений унизу). Така форма поширена у сучасній українській геральдиці і рекомендована Українським геральдичним товариством.

Поле щита синього кольору. Синій колір загальновживаний в геральдиці і означає - славу, честь, вірність. У Гербі міста він має багаторівневе значення.

По-перше, це води могутнього Дніпра, що наповнюють місто життєвою енергією.

По-друге, синій є одним з кольорів Державного Герба та Державного Прапора України і таким чином відображає належність до основної державної символіки, державницьких устремлінь міста, що відповідає реальному місцю міста в політичній та економічній системі України.

По-третє, існує історична традиція. Синім був колір Герба міста Катеринослава. Синій колір є традиційним у козацькій символіці. Символи, розташовані на полі щита, поєднують героїчне минуле та сучасне значення міста, як одного з найпотужніших політичних, фінансово-промислових та наукових центрів України.

У верхній частині Герба розташовані три семипроменеві срібні зірки, які уособлюють декілька понять. Безпосередньо, геральдичне значення зірок - символ високих устремлінь, неминущих ідеалів. Девіз "Ad astra!" ("До зірок!") означає шлях до піднесеного, величного, ідеального.

Семипроменеві зірки символізують козацькі витоки нашої історії і як данина традиції перейшли з печатки Кодацької паланки. Кількість зірок - три, має такі

- поєднання минулого, сьогодення і майбутнього;

- три частини міста, на які місто географічно поділено річками Дніпро та Самара - правобережна, лівобережна, ж/м Придніпровський з прилеглими мікрорайонами.

Зірки символізують бризки металу, що є уособленням головної промислової галузі нашого міста - металургії, яка наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття сприяла перетворенню невеличкого провінційного міста на один з найбільших індустріальних центрів світу. Зірки також є уособленням космосу, всесвіту і відображають ракетну галузь, яка в ХХ століття активно розвивалась у Дніпропетровську і зробила його космічною столицею України.

Зірки розташовані у вигляді латинської "V", що означає "victoris" - перемога і відображає прагнення жителів міста до нових досягнень.

Центральною фігурою Герба є перехрещені срібні шабля та стріла.

Поєднання цих символів має історичні корені. Воно було поширене серед козаків і, в тому числі, зображене на печатці Кодацької паланки. Таким чином, у Гербі підкреслюється наслідування традиціям козацтва.

Як сучасний символ, стріла символізує рух, прагнення до нових висот, до зірок і через це відображає космічно-ракетну галузь, яка із середини ХХ століття активно розвивалася в Дніпропетровську, сприяла його розвитку і стала невід'ємною складовою наукового і промислового комплексу міста.

Шабля - старовинний символ захисту, сили, могутності великого міста, яке завжди стоїть за державу, за Україну.

Зірки, шабля та стріла мають срібний колір. У геральдиці цей колір означає чистоту і досконалість, непорочність, мудрість і добру волю.

Картуш Герба складається з дубового листя перев'язаного чотирма стрічками різних кольорів. Золоте дубове листя традиційно є символом зрілої сили, мужності та доблесті. Чотири стрічки відображають кольори різних епох: малиновий - козацької, синій - катеринославської, червоно-синій - радянської, жовто-синій - сучасної.

Зверху, над щитом, розташоване зображення башти, що символізує, по-перше, міський статус населеного пункту, а по-друге - його стратегічне значення форпосту, яким місто є з часів свого виникнення.

Герб Дніпра (Дніпропетровська) відображає історію становлення міста, поєднує в собі ознаки різних часів, і, таким чином, узагальнює погляди різних груп жителів сучасного міста.

Прапор міста Дніпро

Прапор затверджений рішенням міської ради VI скликання від 05.12.2012 №26/29

Синім кольором зображено хвилі ріки Дніпро, яка є незмінним та могутнім символом міста. Герб міста, як офіційний символ, займає своє місце у центрі Прапора. Основний фон білий - символізує чистоту намірів та світле майбутнє нашого міста.

Висота Прапора становить 1,1n, ширина 1,65n. Висота хвиль - 0,14n, відстань між хвилями 0,183n, кількість хвиль на Прапорі - 8. Відстань від хвиль до серединної лінії перетину по горизонталі становить 0,48n, серединна лінія по вертикалі - 0,825n. Точка перетину шаблі та стріли на гербі збігається з точкою перетину серединних ліній, що зазначені вище. Висота малого герба становить 0,5n, ширина - 0,4n.


Смотрите также:
Конкурс на новый герб города 2000 - весна 2001 гг.
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті